pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 17777

30-latek odpowie przed sądem za bieganie po parku

Dotychczas słoneczne weekendy powodowały, że w parku pszczyńskim i innych, równie uroczych miejscach w powiecie, gromadziło się sporo osób. Aktualnie, w dobie pandemii i obowiązujących zakazów, mundurowi muszą kontrolować miejsca, których użytkowanie zostało zabronione. W ostatnich dniach spotkali w parku trenującego mężczyznę. 30-latek twierdził, że codzienne bieganie to czynność niezbędna w jego życiu zawodowym. Odmówił przyjęcia mandatu. Przyjdzie mu więc odpowiedzieć przed sądem. Musi się również liczyć z tym, że może zostać ukarany grzywną w wysokości do 30 000 zł.

policja, park, kontrola
30-latek odpowie przed sądem za bieganie po parku · fot. KPP Pszczyna


Pszczyńscy policjanci każdego dnia kontrolują miejsca, w których zwykły gromadzić się osoby. W ten weekend m. in. dokonali sprawdzenia bardzo popularnego parku. Tam napotkali 30-latka, który biegał. Zapytany, dlaczego nie stosuje się do obowiązujących obecnie ograniczeń i obostrzeń, mężczyzna stwierdził, że regularne ćwiczenia to jedna z jego podstawowych potrzeb życiowych. Policjanci zaproponowali mu mandat karny, jednak 30-latek odmówił jego przyjęcia. Dlatego zostanie skierowany teraz do sądu wniosek o jego ukaranie.

- Pamiętajmy, że w przypadku rażącego naruszenia obowiązujących ograniczeń i obostrzeń informacja o tym, że do niego doszło, zostaje przekazana do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może w prowadzonym przez siebie postępowaniu ukarać taką osobę grzywną w wysokości do 30 000 zł - informują mundurowi.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.