pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najnowsze

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7174

161 mieszkańców powiatu objętych kwarantanną domową. Co z testami?

W kwarantannie domowej na terenie powiatu pszczyńskiego przebywa 161 osób. Mieszkańców objętych kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach jest 21. Nie potwierdzono przypadku zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców naszego powiatu.

Pszczyńska policja kontroluje 129 adresów na terenie powiatu pszczyńskiego, pod którymi przebywa 161 osób objętych kwarantanną domową (stan na 6 kwietnia, godz. 7.00). 21 mieszkańców naszego powiatu przebywa w kwarantannie na podstawie decyzji administracyjnej wydanej przez tyski Sanepid.

- Mieszkańcy często pytają nas o testy na obecność koronawirusa. Osoby w kwarantannie, będące pod nadzorem Sanepidu, przechodzą testy, jeśli jest takie wskazanie. Każdorazowo decydują o tym służby sanitarne. Mieszkańcy, którym pobrano materiał do badań, przebywają w kwarantannie do dnia uzyskania ujemnego wyniku testu w kierunku SARS-CoV-2, natomiast dla pozostałych osób kwarantanna trwa minimum 14 dni
- mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Przypomnijmy, że do utworzonego w ubiegłym tygodniu decyzją wojewody śląskiego izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju kierowane są osoby zakażone z terenu województwa, niewymagające hospitalizacji lub z podejrzeniem choroby, które nie mogą poddać się izolacji w domu.

Grafika 6.04

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.