Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Sport

  • 4 marca 2020
  • wyświetleń: 11032

Natalia Mach podwójną medalistką Mistrzostw Polski

Zwieńczeniem długiego i wyczerpującego sezonu halowego były 64. Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w miniony weekend w Toruniu. Reprezentująca KS AZS AWF Katowice wychowanka pszczyńskiej Iskry na najważniejszej lekkoatletycznej imprezie zimowej zdobyła aż dwa medale w trójskoku.

Natalia Mach podwójną medalistką Mistrzostw Polski - 29.02-1.03.2020 · fot. Marek Biela


Brązowy medal z nowym, halowym rekordem życiowym - 12,41m, Natalia Mach wywalczyła w kategorii senior, zaś wicemistrzostwo Polski w prowadzonej od dwóch lat kategorii młodzieżowej U23.

Dla Natalii, która na co dzień godzi obowiązki studentki Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach z treningami pod okiem trenera Marka Bieli to największy sukces (choć zdobywała już medale Mistrzostw Polski w kategorii Junior), ale też dalszy motywator do pracy, tym bardziej, że wróciła do treningu po przebytej początkiem sierpnia operacji stopy, nie związanej bezpośrednio z uprawianą konkurencją.

W sezonie letnim odbędą się kolejne ważne imprezy sportowe, a w przyszłym roku Natalię czekają Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w norweskim Bergen.

- Medal w kategorii seniorki to niewątpliwie ogromne osiągnięcie zwłaszcza, kiedy trenuje się konkurencje techniczne, które wymagają odpowiednich warunków bazowych. Dlatego Natalia i pozostali zawodnicy muszą przygotowywać się na halach w Toruniu czy Ostrawie. To wymaga również odpowiedniej organizacji czasu i poświęcenia rodziców. Bez nich oraz naszych stałych sponsorów nie udałoby się wielu rzeczy zorganizować, a zwłaszcza dziękujemy: PIK w Pszczynie, Matmet, Instalsanit, M&S Bruk, Fizjos, Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu, Dominik Blaut Rehabilitacja, HT&FITTING Polska Sp. z.o.o. oraz Martes Sport, jak również Urząd Miejski w Pszczynie - komentuje Marek Biela.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.