• 5 marca 2024
  • wyświetleń: 860

8 medali to dorobek lekkoatletów Iskry Pszczyna, którzy tydzień po tygodniu (24 lutego - U16 i 2 marca -U12 i U14) rywalizowali w raciborskiej hali o medale Halowych Mistrzostw Śląska.

Iskra Pszczyna: 8 medali Halowych Mistrzostw Śląska U12, U14 i U16 w lekkiej atletyce - 02-03.2024 · fot. Iskra Pszczyna

W kategorii młodziczek Emilia Studencka została Wicemistrzynią Śląska w wieloskoku z wynikiem 10.05m, zaś w skoku w dal stanęła na najniższym stopniu podium z rekordem życiowym- 4.98m. W tej samej kategorii wiekowej i swoim debiucie w pchnięciu kulą Zuzanna Ryt wywalczyła brązowy medal.(8,61m).

Bardzo dobrze w biegu na 60m spisała się Natalia Stania, która w eliminacjach uzyskała rekord życiowy 8,37s, który pozwolił jej na wejście do finału. W finale Natalia zajęła 6 lokatę. Tuż za podium na 4 miejscu w biegu na 600m uplasował się debiutujący w kategorii młodzików Franciszek Szymura(1.39.01min.)

W biegu na 300m Tamara Bieszczad została sklasyfikowana na 7 pozycji(46,86s). Martyna Sajdok w wieloskoku zajęła 6 miejsce.(9,53m). Zofia Lukasek zadebiutowała w biegu na 60m - 8,93s oraz w skoku w dal, w którym skoczyła 4,42m i zajęła 8 miejsce. Z kolei nasz najmłodszy narybek zdobył łącznie 5 medali: 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy.

Złoty medal w skoku w dal w kategorii U14 zdobył Jakub Prządka z wynikiem 5,58m. Jakub startował również w biegu na 60, w którym najpierw w eliminacjach uzyskał wynik 7,91s, by następnie w finale stanąć na najniższym stopniu podium.(8,01s).

W tej samej kategorii wiekowej Tytuł Mistrza Śląska w biegu na 300m z wynikiem 42,80s wywalczył Mateusz Kita. Mateusz podobnie, jak jego klubowy kolega Kuba startował w biegu na 60m, w którym dwukrotnie poprawiał rekord życiowy. Najpierw w eliminacjach - 8,06s, a w finale 7,96s. Finałowy wynik pozwolił mu na zajęcie 2 miejsca i zdobycie srebrnego medalu.

W najmłodszej kategorii wiekowej U12 Rozalia Ryt została Wicemistrzynią Śląska w biegu na 300m z wynikiem 52,94s.( rekord życiowy). Rozalia biegała również na 60m. W finale zajęła 5 lokatę z wynikiem 9,40s.

4 miejsce najbardziej nielubiane przez sportowców, ale za to okraszone wspaniałym rekordem życiowym w biegu na 600m-1,50,11min. wywalczyła Iga Kaczorowska (U14). 7 miejsce w biegu na 300m zajął Mateusz Sajdok. 7 miejsce w skoku w dal ( 4,40m) zajął Nikodem Sojka, który startował także w biegu na 60m uzyskując nowy rekord życiowy 8,66s - 9 miejsce. Lena Ryszka i Zuzanna Zupok biegały na 600m poprawiając rekordy życiowe. Debiutująca w biegu na 60m Alicja Byra uzyskała wynik 10,13s.

W klasyfikacji medalowej śląskich klubów MKS Iskra Pszczyna uplasował się na wysokiej 5 pozycji wśród 25 klubów zdobywających medale!